Δευτέρα 28 Μαρτίου 2011

ΑΕ ΔΙΒΡΗΣ-ΠΑΓΚΡΑΤΙΑΚΟΣ

Ένα πολύ ωραίο παιχνίδι με πολλές φάσεις και πολλά γκολ έγινε την Κυριακή το απόγευμα στο γήπεδο των Γαλανέικων.Σε έναν πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο από την συνεχόμενη βροχή η ομάδα της Δίβρης κατάφερε και καλό ποδόσφαιρο να παίξει, και τέσσερα γκολ να πετύχει.Σε αυτό φυσικά βοήθησε και η ομάδα του Παγκρατίου η οποία ήρθε να παίξει ανοιχτό ποδόσφαιρο χωρίς σκοπιμότητες.Η Δίβρη ήταν αυτή η οποία άνοιξε πρώτη το σκορ στο 21΄με τον Μπασιούρα με κεφαλιά ,στην συνέχεια στο 23΄ο Μυλωνάς έκανε το 2-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.Στο δεύτερο ημίχρονο στο 67΄με ένα εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 3-0 ο Ζουμπόπουλος Χρ., για να έρθει στο 75΄ο Κουτρομάνος με κεφαλιά να κάνει το 4-0 και στο 90΄ο Στίγκας μετά από λάθος της άμυνας μείωσε για την ομάδα του Παγκρατίου στο τελικό 4-1.
ΑΕ ΔΙΒΡΗΣ(Καμπάς Αχ.) Μπούρας,Γιαννέκος,Γιάνο(67΄Λιάκος),Μπασιούρας,Γουργιώτης Ε.,Δρούγας(73΄Γουργιώτης Ν.),Ζουμπόπουλος Δ.,Σιδηρικάλτσης,Μυλωνάς(71΄Κουτρομάνος),Ζουμπόπουλος Χρ.Ζουμπόπουλος Π.
ΠΑΓΚΡΑΤΙΑΚΟΣ Ταμπακολόγος Π.,Κατσακιώρης,Κατσαμπέκης,Νάσιος,Πειβάνης,Τσουκαλάς,Ιβρος,Μιχαλόπουλος,Στίγκας,Ταμπακολόγος Κ.,Τσιγκόλης(73΄Μπενίσης)